23 Ekim 2010 Cumartesi

ZAMAN NEYLESİN?

 Zaman; nasılda  akıp  gidiyor  hayatı  katmış  önüne  yıkılmış  umutlar,  yarım  kalan  düşler   kızgınlıklar,  isyanlar  herşeyden  var  içinde,,,  oysa   hepsi  nasıl da  insani  duygular  tepkiler,  özleriz  sevdiğimizi  bazan  yanımızda  olsa  bile  kaldı ki  araya  yollar  mesafeler  girmiş nice  hasretlerimiz  var  onlara  dair  umutlarımız  kucak , kucak  hiç mi  mutlu  değiliz  bütün bu  karmaşada   neden  gülmekten  korkar  olduk  neden  bu  kadar  karamsar  yüreklerimiz .Ne  çok  şeyi  unuttuk,  medeniyet  adına  ne  çok  güzellikten  vaz  geçtik  günlük  telaşlar , anlık  hevesler  hayatı  yorduk  bizde  yorulduk  yok  saydığımız  için  yok  sayılıyoruz  Eski  bir  defterin  sarı  sayfaları  arasında  kalmış  kuş  yüreği  sevinçler,  mutlu  olmanın  bir  bedeli  var  bu  alemde,,her  kapının  anahtarı  para...Her gün  biraz  daha  küçülüyor  ve  yok  oluyoruz doyumsuz  aç gözlülükle  savaşlar  icat  ediliyor  soğuk,  sıcak  teknoloji  ilerledikçe  yaşam  alanları  yok  oluyor  devasa  yapılar  arasında  çehreler  robot  soğukluğunda  tanışıksız , selamsız  yaşadığımızı  var  sayıyoruz  gafilce  mutsuz   yalnız yaşıyoruz  yalnızlıktan  yakınsakta... Adaletsiz,,  haktan  hukuktan  bahsediyoruz ,,,Avaz  avaz küfür , kahır  dökülüyor  dilimizden  duvarlarda yankılanıp  yok  olan  feryatlarımız   geri  getiriyormu  yitirdiklerimizi??? Malesef  sanki  razıyız  halimize ara sıra cılız  sesler duyulsada  boşvermişliğin  uğultusunda  kayboluyor  onlarda ve  zaman  durmuyor  her  saniye  dün  olmaya  aday   ne  yazık  ki  keşkelere le...   Bu  günlerde  halimden  ve olagelen  hallerden hiç hoşnut  değilim  bu  yüzden  sorun  yumağı  olduk  döndükçe  dolaşıyoruz ...
KIZGINIM  KIRGINIM  HERŞEYE...
 
*GÜL*

4 yorum:

Newbahar dedi ki...

Bilmemki ne demeli sevgili dostum. Bundan 5-6 ay öncesi hatta geçen ve daha önceki seneler hayat ne kadar boş ve anlamsızdı.

Ben geçen senelerime kırgınım.
Memleket meselelerini düşünmemeye çalışıyorum ama nafile. Ben bu memleketin bu hale gelmesine üzgünüm.
Şu fonda çalan Faraid Farjadın kemanı ağlıyor ya aslında için için hepimiz ağlıyoruz.
Zaman çok hızlı, bunun arkına varıyorum artık. Yar yok, yar uzakta ama küçük sevgililerimle sımsıkı bağlandık, meşguliyetler, meşguliyetler...

İşte bize lazım olan.

Güzel bir pazar dilerim.

tufan dedi ki...

Aslın da hayatımızdaki hiç bir şey çözülemez değil,çözülemez olan kendi içimizde ki çelişkiler,insan öncelikle kendi düğümünü çözmeliki yönünü çevirdiği tarafa ulaşabilsin.
Huzuru arayan insan rahat durmalı,yada geniş olmalı,etrafındaki hiç bir şey onu ilgilendirmemeli ama çoğumuz rahat durmuyoruz işte,duyarsız kalamıyoruz,buda gerçek yaşamımızda bir çok şeye ister istemez engeller çıkarıyor.
Kırgın,kızgın olmak için bir çok sebeb bulabiliriz,bunların en önemlisi de sizin haklı olduğunuzun bilinmesi ve duyarsız kalınması değilmidir,işte bu çok üzer insanı.
Haklısın sevgili arkadaşım,çok haklısın koca bir sorun yumağı oldu her şey,çözmeliyiz çözüme gayret göstermeliyiz...

Sevgilerimle...

Ecehan dedi ki...

Yeniden,bir yazınla görmek beni çok etti/n. Bak bunca sorunun içinde bugün seni yeniden görmemin bana verdiği mutluluğu hiç bir memleket meselesi bile bozamaz, yetmez mi?
Düşünebiliyor, yazabiliyorsun, varsın. Bu da mı yetmez?
Haklısın evet, hem de çok, işte bu yeter.
Sevgilerimle özlemlerimi yolluyorum.

Gordion960 dedi ki...

sevgili arkadaşlarım hepimizin kaygıları ortak sevinçlerimizin ortak olduğu gibi,buradaki güzellikleri gerçeğe yansıtabilmek de en güzeli, güzel dileklerinizle hayata tutunmak için sebeplerimizin olduğunu hatırlattığınız için teşekkür ediyorum,,zamanı yakalamakta zorlandığım biraz bunalım bir dönemdeyim,, ben aslında bu değilim ama yoruluyorum olumsuzluklara toslamaktan sevgilerimi yolluyorum kucak kucak yaşamak her şeye rağmen direnmek inatla...

Yorum Gönder